SIVI ÜRÜNLER

maram
CLEVER 7-7-7+ TE

MAKRO VE MİKRO ELEMETLERİN MÜKEMMEL BİRLEŞİMİ

Tamamen çözünebilen yüksek orandaki Makro elementleri (Azot, Fosfor, Potasyum) bünyesinde bulunduran. Bitki bünyesinde hızlı bir etki yaratan çok yönlü bir üründür.

Dikimden hasat sonuna kadar her dönemde kullanılabilir. Ekimden hasat sonuna kadar dengeli bir beslenme sağlayan Maram CLEVER sayesinde sağlıklı bir kök yapısı, kuvvetli bir bitki ve kaliteli ürün elde edilir. İçerdiği yüksek orandaki NPK sayesinde bitki soğuk, kurak gibi stres koşullarına karşı dirençli kılar. Stres koşullarında bitkinin topraktan sağlıklı beslenmediği hallerde makro elementleri bitkiye yapraktan sunan çok yönlü bir gübredir.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK   W / W (%)

Toplam Azot (N)

%7,00

Nitrat Azotu (NO3N)

%2,00

Üre Azotu (NH2N)

%5,00

Suda Çözünür Fosforpentaoksit (P205)

%7,00

Suda Çözünür Potasyumoksit (K2O)

%7,00

Suda Çözünür Bor (B)

%0,01

Suda Çözünür Bakır (Cu)

%0,01

Suda Çözünür Çinko (Zn)     

%0,01

maram
ZN

ÇİNKOLU GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Çinko bitki bünyesinde bazı enzimlerin faaliyetlerinde direkt görev alır. Özellikle oksin (büyüme ) bileşiğinin oluşumunda çok önemlidir. Çinko eksikliğinde auxin oluşumu yavaşlar ve ileri aşamada durur.

 Bu nedenle bitki de gelişme yavaşlar, su transferi yavaşlar, yapraklarda küçülme ve rozetleşme olur. Sürgünler kısa kalır, çiçeklerde açılmadan dökülme, ileriki dönemlerde meyveler küçük şekilsiz olur.

MARAM ZN birçok tarla, sera, süs bitkilerinde hatta su kültürlerinde görülebilecek çinko noksanlığını hızlı bir biçimde düzeltmek için kullanılır. En iyi sonucu almak için noksanlık görülmeden kullanımı önerilir.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK          W / W (%)  

Suda Çözünür ZN              

%8,00

maram
CA

KALSİYUMLU GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Hücre duvarlarının ve bitki dokularının güçlenmesinde temel görevi üstlenmiştir.

Kalsiyum noksanlığında, bitkinin hücre duvarlar ve dokuları parçalanır, dokular etkilenir. Hücre duvarında yer alan kalsiyum pek tatlar bitki dokularını ve meyveleri mantar, bakteri enfeksiyonlarına karşı da korurlar.

Meyvelerde kalsiyum içeriğinin artması dokuların daha güçlü olmasına ve olgunlaşma süresinin de bir ölçüde uzamasına sebep olur. Kalsiyum bitkilerde kök uzamasına ve bitki dokularının donma- çözünme stresine etki etmektedir. Kalsiyum hücrelerden madde çıkışını olağanüstü düzeyde azaltarak don zararını önler.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK            W / W (%)

Toplam Azot (N)

                %8,00

Amonyum Azotu (N- NH4)

                %0,50

Nitrat Azotu (N-NO3)

                 %7,50

Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO)

               %12,00

maram
POWER K

NK GÜBRE ÇÖZELTİSİ

İçerdiği azot ve özellikle yüksek orandaki potasyum sayesinde, bitkilerde eksilen ve floem dokularının oluşumunu geliştirir. Dokularda odunlaşmayı engeller, turgor basıncın dengeler, karbonhidrat takasını sağlar, yükseltgenme ve indirgenme reaksiyonlarını bitki bünyesinde düzenler, kuraklığa, dona ve hastalıklara karşı direncini arttırır.

Meyve büyüme döneminde yüksek potasyum ihtiyacı olan bitkiler için geliştirilmiş, potasyum ve azot bileşimine sahip özel sıvı bir gübredir. Olumsuz yetişme koşullarına, yatmaya ve hastalıklara karşı bitkiye dayanıklılık kazandırır.

 Sebzeler ve meyve ağaçlarında tomurcuk ve çiçek oluşumu, meyve bağlama ve meyve kalitesini (şekerler, proteinler, vitaminler, organik asitler, aroma maddeleri vs.) artırır. Generatif dönemde de fotosentez (özümleme) faaliyetlerinin devamlılığını teşvik eder ve özümleme maddelerinin yapraklardan meyvelere taşınmasını hızlandırır. Bu özelliği ile ürünün iri, dolgun ve sert, renginin canlı olmasını sağlar. Daldan düşen meyve sayısını en aza indirir. Depolama ve raf ömrünü uzatır. 

GARANTİ EDİLEN İÇERİK            W / W (%)

Toplam Azot (N)

%3,00

Üre Azotu (N-NH2)

%3,00

Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O)

%20,00

maram
CU WEET5

Ph REGÜLATÖRÜ ”Yeni formül”

MARAM CU WEET:

Kullanılan suyun pH sını düzenler. Solüsyonun pH değerini düşürerek karışımın yaprak ve köklerden daha iyi alınmasını sağlar.  Hazırlanan karışımın pH değerini düşürerek karışımın ve Demir, Bakır, Bor, Çinko gibi mikro elementlerin yaprak ve köklerden daha iyi alınmasını sağlar.

Bitki tarafından alınan yararlı besinlerin alımını artırır. Kökler ve yapraklar tarafından besin elementlerinin alınabilirliğinin artması ile sağlıklı bitki ve erim elde edilir. Tarımsal üretimde kullanılan suların iyileştirilmesi ve kullanılan besin ve ilaç solüsyonlarının faydalarını artırmak için formüle edilmiştir.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK                  

W / W (%)

 

Suda çözünür BAKIR (Cu)%5

maram
P ACTİVE

NP’ Lİ SIVI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

MARAM P ACTİVE: Yüksek oranda fosfor içeriği ve sıvı formu sayesinde; Bitkilerin genç dönemlerinde çiçeklenme dönemi öncesi ve tohum oluşumu dönemlerinde ihtiyaç duyduğu fosforu karşılamak adına sizler için üretildi. İçinde bulundurduğu yüksek oranlı çinko bitkide metabolik faaliyetlerde rol oynar, bazı enzimlerin aktivasyonunu sağlar. Sürgün gelişimini destekler.  

MARAM P ACTİVE’ nin içeriğindeki azot ve fosfor birlikte sinerji oluşturarak fosforun bitkice alınımını arttırır.

 

GARANTİ EDİLEN İÇERİKW / W (%)
TOPLAM AZOT (N)%3
Amonyum Azotu%3
FOSORPENTA OKSİT (P205)%27
ÇİNKO (Zn)%3

maram
WEET

Yayıcıyapıştırıcı özel bir üründür. Bitki koruma ilaçlarının ve yaprak gübrelerinin, bitkinin yapraklarına ve dallarına ince bir film tabakası halinde homojen olarak yayılmasını ve yapışmasını sağlar.